Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli interesujące cię zagadnienie nie istnieje na liście poniżej lub masz jakiekolwiek pytania, możesz skorzystać z naszego formularza kontaktowego.
 1. Do czego służy system Linkolo?

  System Linkolo jest profesjonalnym narzędziem do sprzedawania i kupowania linków reklamowych. Linki kupowane za pośrednictwem systemu Linkolo mają na celu zwiększenie oglądalności stron reklamowanych na stronach wydawców.

 2. Kto może korzystać z systemu?

  System Linkolo przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką pozycjonowania i reklamą stron w Internecie.
  Linkolo dzieli się na dwie sekcje: sekcja Wydawcy i sekcja Pozycjonera. Przy czym każdy Wydawca może być jednocześnie Pozycjonerem i każdy Pozycjoner może być jednocześnie Wydawcą.

 3. Jak działa system Linkolo?

  Zasada działania systemu Linkolo jest bardzo prosta. System dzieli się na dwie sekcje: sekcja Wydawcy i sekcja Pozycjonera.
  Wydawcą określa się użytkownika, który posiada jedną lub więcej stron internetowych i chce zacząć na nich zarabiać. Aby zostać Wydawcą w systemie Linkolo należy zarejestrować się oraz poprawnie dodać i skonfigurować swoje strony w systemie Linkolo.
  Pozycjonerem określa się użytkownika, który zainteresowany jest kupowaniem linków na innych stronach (stronach Wydawców). Po doładowaniu konta Pozycjoner może zacząć kupować linki na stronach Wydawców. Ceny linków ustalane są przez Wydawców.

 4. Jakie są koszty korzystania z systemu?

  Koszty korzystania z systemu Linkolo przedstawia ta tabela. Podstawową formą płatności w systemie są punkty. 1 punkt = 0.01zł (1gr).

 5. Czy system pobiera prowizje od sprzedaży linków?
 6. Jak można kupić link i po jakim czasie zacznie się jego emisja na stronie wydawcy?
 7. Czy system akceptuje strony erotyczne i inne, przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich?

  Tak. System akceptuje strony o tematyce erotycznej oraz przeznaczone tylko dla osób dorosłych. Należy pamiętać jednak, że strony o treściach niezgodnych z polskim prawem będą niezwłocznie usuwane.

 8. Jak zainstalować system na stronie?

  Wszystkie informacje znajdują się na stronie http://linkolo.pl/clinker/sites/install-guide.

 9. Do czego służą punkty w systemie Linkolo?

  Punkty w systemie Linkolo służą do kupowania linków na stronach wydawców, dokonywania zakupu konta SEO Premium, promowania serwisu w ramach usługi Serwisów promowanych oraz innych usług (np.: Ranker) oferowanych przez system Linkolo.

 10. Gdzie mogę kupić punkty systemu Linkolo?

  Punkty systemu Linkolo można nabyć tylko i wyłącznie za pośrednictwem naszego serwisu. Aby dokonać zakupu punktów należy zalogować się do systemu, następnie po kliknięciu w pole menu "Twoje konto" wybrać zakładkę "Doładuj konto". W przypadku, gdy dane konta nie zostały jeszcze uzupełnione, należy je uzupełnić, aby przejść do płatności.
  Wszystkie płatności w systemie Linkolo odbywają się za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online - Dotpay.

 11. Czy system można zainstalować na stronie z innymi systemami?

  Tak. System Linkolo można zainstalować na stronie wraz z innymi systemami. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku korzystania z systemów wymiany linków, liczba linków na stronie zwiększa się znacząco, co przyczynia się do zmniejszenia jakości strony w systemie Linkolo.

 12. Czym jest kampania w serwisie Linkolo?

  Ideą kampanii w systemie Linkolo jest skupianie w sobie fraz o podobnej tematyce. Kampania to pojęcie przeznaczone dla Pozycjonerów w systemie Linkolo. Kampanię zakładamy klikając w przycisk Dodaj kampanie, a następnie wypełniając pola "Nazwa kampanii" oraz "Opis kampanii". Nazwa kampanii będzie identyfikatorem danej kampanii w systemie.

 13. W jaki sposób i po jakim czasie wypłacane są zarobione środki?

  Użytkownik w dowolnym momencie może zlecić Linkolo wypłatę dostępnych środków (punktów) w ramach Konta. Zlecenie wypłaty odbywa się poprzez stosowny formularz internetowy (Kliknij tutaj aby zlecić wypłatę). Z chwilą zlecenia wypłaty środków, na Koncie Użytkownika blokowana jest odpowiednia ilość punków. Jeżeli użytkownik jest firmą musi wystawić fakturę. (Sprawdź dane do faktury).

 14. Czy system Linkolo przewiduje limity lub minimalne kwoty wypłat?

  Tak. Zlecenie wypłaty nie może być na kwotę mniejszą niż równowartość 100 (stu) złotych netto.

 15. Jaką wartość ma 1 punkt w systemie Linkolo?

  1 punkt w systemie Linkolo ma wartość 0.01zł (1grosz)

 16. Cena widoczna przy frazie to cena za jaki okres publikacji linku?

  Cena widoczna przy danej frazie to cena, która w przypadku kupna takiego linku, będzie pobierana z Konta Użytkownika za każdy dzień publikacji na stronie Wydawcy.

 17. Czy linki z systemu Linkolo w jakiś sposób będą spowalniać moją stronę?
 18. Co to jest linkowanie wewnętrzne?

  Linkowanie wewnętrzne jest to sposób na zarządzanie własnymi zapleczami. Wydawca po dodaniu swoich serwisów może za darmo dodawać do nich linki. Podczas dodawania lub edycji frazy należy w opcjach zaawansowanych zaznaczyć "Szukaj tylko w swoich domenach" oraz ustawić inne opcje automatu kupującego. Po takiej operacji, automat będzie wyszukiwał i dodawał fraz tylko w serwisach wydawcy.

 19. Dlaczego jak dodałem artykuł z frazę taką jak sugerowała 'Lista brakujących fraz' do swojego serwisu i dalej nic nie sprzedałem?

  Przyczyny tego zdarzenia mogą być następujące:
  1) Twoja strona zawierająca artykuł z właściwą frazą nie została jeszcze zaindeksowana w systemie Linkolo (upewnij się, ze adres na którym jest dany artykuł jest w liście podstron Twojego serwisu w systemie Linkolo);
  2) cena za jaką chcesz sprzedawać linki na danej podstronie jest zbyt wysoka dla pozycjonerów;
  3) Twój serwis jest przypisany do innej kategorii niż szukana przez pozycjonerów fraza;
  4) pozycjoner ograniczył liczbę linków wykupionych w danej domenie (jeżeli pozycjoner ustawił, że chce kupić tylko 1 link w danej domenie, to pomimo iż wydawca ma kilkanaście podstron w danej domenie, które zawierają daną frazę, to wykupiony zostanie tylko 1 link. Reszta podstron jest pomijana w wyszukiwaniach tego pozycjonera);

 20. Dlaczego zarobione punkty na liście aktywnych fraz nie zgadzają się z zarobionymi punktami w raportach otrzymywanych od Linkolo.pl?

  Różnica w wyświetlaniu liczby punktów wynika z tego, że te pokazywane w raportach są już pomniejszone o naszą prowizję, natomiast punkty pokazywane na liście aktywnych fraz nie uwzględniają premii dla Linkolo.pl.

 21. Jestem zarejestrowany jako osoba fizyczna i zarabiam mniej niż powinienem.

  Wszystko się zgadza, jednak sam mechanizm rozliczeń z osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej jest problematyczny ze względu na rozliczanie podatku VAT.

  Ponieważ nie jesteś płatnikiem VAT nie możesz rozliczać tego podatku, tylko musisz go zapłacić jako odbiorca końcowy.
  Dlatego też my zanim będziesz mógł wykorzystać zarobione punkty, musimy od nich pobrać zaliczkę na podatek VAT.
  W świetle polskiego prawa dla osoby fizycznej zarobiona kwota jest kwotą brutto od której musimy pobrać 23% VAT zanim będziesz mógł wykorzystać te punkty dalej. Dlatego też z zarobionych punktów my pobieramy 20% prowizji, a z kolei zanim otrzymasz te punkty na swoje konto musimy pomniejszyć zarobioną kwotę o kolejne 23% tak abyś mógł wykorzystywać punkty zarobione na zakupy nowych linków.
  Oczywiście, gdybyś chciał wypłacić zgromadzone środki, kwota do wypłaty zostanie powiększona o podatek VAT w wysokości 23%.

  Aby lepiej to zrozumieć przeanalizuj poniższy przykład:

  Załóżmy, że masz dwa konta w systemie. Jedno pozycjonera (P), drugie wydawcy (W).
  Na koncie W zarobiłeś 100 punktów, czyli po pobraniu naszej prowizji zostałoby 80 punktów, które mógłbyś wypłacić.
  Po wypłacie środków decydujesz się na wpłatę pieniędzy na konto P. Wpłacasz 80 punktów, które są kwotą brutto więc w systemie trafia na twoje konto 65 punktów.
  Mając jedno konto cała ta procedura jest uproszczona i my od razu pomniejszamy ją o ten podatek, a gdybyś chciał wypłacić środki z konta P wypłaciłbyś z powrotem 80 punktów.

 22. Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, gdzie mogę je zadać, aby otrzymać odpowiedź?

  Jeżeli Twoje pytanie nie należy do najczęściej zadawanych i nie znalazłeś go w FAQ, wówczas polecamy skorzystać z formularza kontaktowego. Na wiadomość postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe.